Web sitesi yaptırmak istiyorum

Web sitesi yaptırmak istiyorum

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Çoğu müşteri, işletmenizi internette bulabilmeyi bekleyecektir. İster ürünlerinizi çevrimiçi satıyor olun, ister yalnızca işletmeniz ve iletişim bilgileriniz hakkında bazı bilgiler vermek istiyorsanız, bir web sitesine sahip olmak neredeyse şarttır. Bir web sitesi oluşturmaya başlamadan önce web sitenizle neyi başarmayı umduğunuzu düşünmek iyi bir fikirdir. Rakiplerinizin web sitelerini araştırmak, sizin için en iyisinin ne olabileceği konusunda net bir fikir edinmenize yardımcı olabilir.

Web sitesi yaptırmak için neden bir web sitesi yaptırmak istediğinizi, hedef kitlenizi, domain adınızı, web sitenizin tasarımını, içeriğini ve pazarlamasını belirlemeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca, web sitesi yaptırmak için ne kadar bütçe ve süre ayırmanız gerektiğini de öğrenebilirsiniz.

Bir web sitesi oluşturmak için 4 temel adımı izlemeniz gerekir.

1. Alan adınızı kaydedin

Alan adınız ürünlerinizi veya hizmetlerinizi yansıtmalıdır, böylece müşterileriniz bir arama motoru aracılığıyla işletmenizi kolayca bulabilir. Müşterileriniz, alan adınızın işletme adınıza benzer olmasını da bekleyebilir.

Alan adınız e-posta adresiniz için de kullanılacaktır. Hotmail gibi ücretsiz bir e-posta adresi kullanabilirken, bir iş adresinden e-posta göndermek daha profesyonel görünüyor.

Alan adınızı kaydettirmek için akredite bir kayıt şirketi bulmanız ve bir ücret ödemeniz gerekir . Akredite kayıt şirketleri, Avustralya alan adı yöneticisi auDA tarafından yeni bir alan adı kaydetmek, mevcut alan adını yenilemek veya alan adı kaydında değişiklik yapmak isteyenlere hizmet sağlamak üzere yetkilendirilmiş kuruluşlardır.

Alan adınızı kaydetme hakkında daha fazla bilgi edinin .

Alan adınızın süresinin dolmaması için ne zaman yenilenmesi gerektiğini not etmeyi unutmayın. Alan adınızın süresinin dolmasına izin vermek, işletmenizi siber suçlulara karşı savunmasız bırakabilir.

2. Bir web barındırma şirketi bulun

Alan adınızı internette almak için bir web barındırma şirketi bulmanız gerekecek. Büyük internet servis sağlayıcılarının çoğu web barındırma hizmetleri sunar. Ayrıca size birden fazla e-posta adresi sağlayabilirler.

Web barındırma için aylık ücretler, web sitenizin ne kadar büyük olduğuna ve kaç ziyaret aldığınıza bağlı olarak değişir. Bu konuda ise Hosting paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

3. İçeriğinizi hazırlayın

Müşterilerinizin web siteniz aracılığıyla neler yapabilmelerini istediğinizi düşünün. Bu, hangi bölümleri veya sayfaları dahil etmek istediğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır. Müşterilerinizin hangi bilgileri veya işlemleri isteyeceğini düşünün ve sitenin, ihtiyaç duydukları şeyleri bulmalarını ve yapmalarını kolaylaştıracak şekilde yapılandırıldığından emin olun.

Web sitesi yaptırmak istiyorum diyorsanız İyi tasarlanmış ve müşterilerin kullanması kolay bir web sitesi, işletmenizin öne çıkmasına yardımcı olacaktır. Alakalı ve uygun içerik ve görsellere sahip olmak, müşterilerin ürünlerinizi ve hizmetlerinizi anlamalarına yardımcı olacak ve işletmenizden satın alma konusunda kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

4. Web sitenizi oluşturun

Kendi web sitenizi oluşturabilir veya sizin için profesyonel bir web geliştiricisine yaptırabilirsiniz. Web sitelerinin güncel tutulması gerekir, bu nedenle sürekli bakım planladığınızdan emin olun.

Kendi web sitenizi oluşturmak için bir web sitesi yayınlama paketi kullanabilirsiniz. Bunlar kelime işlemcilere benzer, ancak metin ve resimlerinizi web içeriğine dönüştürmek ve web sitenize göndermek için dahili özelliklere de sahiptir.

Çevrimiçi ticarette yeniyseniz, başka birinin sizin için bir web sitesi oluşturmasını sağlamak iyi bir fikirdir. Profesyonel bir web geliştirici, sitenizi hızlı bir şekilde oluşturabilir ve başarılı web tasarım ı konusunda rehberlik sağlayabilir. Bir çevrimiçi mağazaya sahip olmak veya web siteniz aracılığıyla başka hizmetler sunmak istiyorsanız, bir profesyoneli işe almak özellikle yararlı olabilir.

Web sitenizi akıllı telefonlarda ve diğer mobil cihazlarda kolayca kullanılabilecek şekilde tasarlamanız gerekecek. Web sitenizi mobil kullanım için optimize etmek, internete erişmek için telefon ve tablet kullanan artan sayıda insanın, dışarıdayken sitenizi kullanabileceği anlamına gelir.

Bir web sitesi oluşturmak için faydalı ipuçları

  • Müşterilerinizin sadece onlara ne söylemek istediğinizi değil, ne bilmek istediklerini düşünün.
  • Size yardımcı olması için profesyonelleri kullanın. Profesyonel olmayan bir web sitesi potansiyel olarak müşterileri uzaklaştırabilir.
  • Özellikle fiyatlarınız hakkında bilgi veriyorsanız, web sitenizi düzenli olarak güncelleyin.
  • Müşterilerinizin bulması için iletişim bilgilerinizin doğru ve kolay olduğundan emin olun.
  • Web sitenizi pazarlama materyaliniz de tanıtın ve kartvizitlerinize ekleyin.
  • Google gibi arama motorlarının web sitenizi bulmasını nasıl kolaylaştırabileceğinizi öğrenin. Buna arama motoru optimizasyonu (SEO) denir. Bir web geliştiricisi, web siteniz için SEO konusunda size yardımcı olabilir.

Hazırladığımız bütün web tabanlı projelerde dinamik yazılımlarla özgün tasarımları birleştirmekteyiz. Tüm ekibimiz bütün süreçleri kendi bünyesinde yönetmekte ve konusunda uzman personellerden oluşmaktadır.